DJI
Inspire 2
Kraft bag fantasi.
DJI Inspire II
Billedprocessering er opgraderet til CineCore 2.1, og video kan optages i 6K @4.44Gbps i CinemaDNG/RAW, 5.2K @2.08Gbps in Apple ProRes og H.265/H.264 @100Mbps, når Zenmuse X7 er monteret. Opgraderet video transmission med dobbelt frekvens gør det muligt at streame både fra FPV og hoved-kamera samtidig for bedre koordinering i et 2-pilots setup.
Inspire 2 flyver fra 0-80 km/t på 5 sec og når topfart på 94 km/t. Max nedstignings hastighed på 9 m/s, hvilket er uhørt hurtig for en drone i den størrelse. Dobbelt batteri giver op til 27 minutters flyvetid med Zenmuse X4s monteret. Automatisk opvarmningssystem gør det muligt at flyve i lave temperaturer. 2-vejs hindringsundvigelse for højere sikkerhed.


Fornem og undgå.
Fremad- og nedadrettet sensorer gør det muligt for Inspire 2 at undgå forhindringer op til 30 meter i flyveretningen, og tillader beskyttelse op til 54 km/t op til en kontrolleret vinkel på 25˚. Ydermere har den infrarøde sensor, der kan skanne 5 meter opad, hvilket giver mere beskyttelse i svære omgivelser, særligt indenfor.
Produkt detaljer
Indhent tilbud
Vi er officiel DJI Enterprise forhandler.
For råd og vejledning ring nu på
+45 7199 2491